13.1.2024 Upokojenkyně - Divadlo V.A.D. Kladno

13.01.2024

Na druhou návštěvu k nám přijedou kolegové z divadla V.A.D. Jejich první vystoupení s hrou "Píseček" sklidilo u diváků velký úspěch, takže se moc těšíme na další kus tohoto autorského divadla. 

Vstupné 120,-Kč, začátek jako tradičně v 19:00. Vstupenky si můžete rezervovat níže na online rezervaci, případně na telefonu 606 178 281.

O hře UPOKOJENKYNĚ

Komedie z prostředí domova pro seniory

Mi řekni, proč je to na světě tak debilně zařízený – když je ti třicet, tak nevíš co dřív, musíš se starat vo děti, vo barák, vydělávat na hypotéku a když jseš pak starej a máš čas, tak na knížky nevidíš, nic už dělat nemůžeš, jenom ležíš, koukáš do stropu a čekáš, jestli tě někdo poctí třicetiminutovou návštěvou…

Nakolik je hra napsána podle skutečné události?

Na počátku chtěl Kazimír Lupinec napsat hru z prostředí domova důchodců, kam léta docházel za svou babičkou. Postupem času se ukázalo, že není potřeba nic moc vymýšlet, že stačí do hry vložit skutečnost. Mnoho prvků vymyšlených je, ale třeba buchtičky, blouznění a mnoho konkrétních situací a replik je podle skutečnosti.

Byl o role ležících stařenek mezi herečkami zájem?

Ano, protože si všechny herečky dobře spočítaly, že role, kdy mohou celou hru ležet na posteli, nepřijde dvakrát za život. Respektive přijde, ale po druhé už to nebude role. Stařenky vybíralo divadlo poměrně dlouho, nicméně nakonec zamíchaly rolemi i aktuální časové možnosti. Zvažovali jsme dokonce i angažování skutečných důchodců, ale bylo by to asi po mnoha stránkách náročné.

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.