28.9. HLUBOKÉ MAŠŮVKY - Sborovna 10. repríza

28.09.2023

Čtvrtek 28.9.2023 od 18:00, Hluboké Mašůvky, sál obecního úřadu

Podruhé vyrážíme na krátké turné na Znojmemsko a rádi se opět představíme v Hlubokých Mašůvkách. Chtěli jsme přijet mnohem dříve s Madam Colombovou, ale to nám překazil Covid a to dokonce dvakrát. Proto se vracíme až v tomto roce s představením "Sborovna", Jaromíra Břehového. 

O Sborovně:

K dětem se cesta hledat musí! Říká Iva – jedna z učitelek v senior sborovně odborného řeznického učiliště. Někdy je to ale zatraceně těžké. Žáci jsou nezvladatelní (občas nevzdělatelní) a každopádně zrovna moc zájmu o studium nemají, v učitelském sboru vládne cynismus a ředitel je flegmatik. Snad aspoň na školníka je spoleh. Nebo ne? Dokáže nová posila, v kterou ředitel vkládá velké naděje, pozdvihnout úroveň i tohoto ústavu?

Komedie, která řeší problematiku současného učňovského školství prostřednictvím nahlédnutí do sborovny učitelského sboru.

Komedie tak trochu o dětech, bez dětí a rozhodně ne pro děti!

Text o tom, co pro nás hra znamená a jak vznikala:

Po úspěšném uvedení hry Madam Colombová zasahuje jsme pro vás začali v roce 2020 zkoušet hru Slavičí dům. Komedii z prostředí blázince. Jenže, jak všichni víme, pak nastal blázinec všude kolem nás. A my museli od nového projektu upustit. Našli jsme tedy pak hru Sborovna, kterou jsme byli schopni zkoušet on-line i během dvou pandemických let. Ale ani u divadla, jako mnohde jinde, on-line setkávání nestačí. Takže nám trvalo skoro celý další rok hru dopilovat a dostat ji na jeviště.