3.2. od 19:00 Družstvo Ďáblice - DS Teritoriální tyjátr

03.02.2024

Studenstský divadelní spolek Teritoriální tyjátr k nám přijede se svým představením Družstvo Ďáblice.

Vstupné 120,-Kč

Jedná se o hřbitovní komedii z národního podsvětí --- "Tvoje máma je fáma!" --- První česká fake news z listopadu 1989.

Právě probíhá jedna obzvlášť frustrující domovní schůze. Její průběh naruší jen příchod jakéhosi nového, neohlášeného souseda: studenta Matfyzu jménem Martin Šmíd. Je 17. listopadu 1989 a on tvrdí, že tady v Ďáblicích nemá co dělat…

Teritoriální tyjátr (TT) je věčně studentský divadelní spolek zrozený z poznámek pod čarou Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Coby herci-teoretici v duchu nejlepších cimrmanologických tradic stavíme nade vše nudná fakta. S pomocí metody teatrálního akademismu™ pak převádíme traumata, jizvy a křivdy z nedávné minulosti na jeviště snůškou laciných slovních hříček a naivní poetiky, dekonstruujeme historické mýty vyhnáním ad absurdum. Krapet terapeuticky, hlavně pro srandu. Na svém autorském kontě má TT jednoaktovku o dvou dějstvích Hledá se Stalin, koloniální komedii Togo či pohádku podle skutečné události O Krakonošovi a disidentech.

Online rezervace

Zarezervujte si místo včas. Rezervaci vám potvrdíme e-mailem.