Něco o nás

Naše aktivity se dají rozdělit na dvě základní části. Jedna část je ochotnické divadlo a druhá část je organizování kulturních a společenských akcí v našem "Divadelním sále Mlčechvosty"

PRÁVĚ HRAJEME

Sborovna

Jaromír Břehový

Po úspěšném uvedení hry Madam Colombová zasahuje jsme pro vás začali v roce 2020 zkoušet hru Slavičí dům. Komedii z prostředí blázince. Jenže, jak všichni víme, pak nastal blázinec všude kolem nás. A my museli od nového projektu upustit. Našli jsme tedy hru Sborovna, kterou jsme byli schopni zkoušet on-line během dvou pandemických let. Ale ani u divadla, jako mnohde jinde, on-line setkávání nestačí. Takže nám trvalo skoro další celý rok hru dopilovat a dostat ji na jeviště.

O Sborovně

K dětem se cesta hledat musí! Říká Iva - jedna z učitelek v senior sborovně odborného řeznického učiliště. Někdy je to ale zatraceně těžké. Žáci jsou nezvladatelní (občas nevzdělatelní) a každopádně zrovna moc zájmu o studium nemají, v učitelském sboru vládne cynismus a ředitel je flegmatik. Snad aspoň na školníka je spoleh. Nebo ne? Dokáže nová posila, v kterou ředitel vkládá velké naděje, pozdvihnout úroveň i tohoto ústavu?

HRÁLI JSME

Madam Colombová zasahuje

Výběr další hry pro nás opět nebyl jednoduchý. Naším původním záměrem bylo nazkoušení dalšího slavného českého filmu, ale nakonec jsme někdy v únoru 2019 začali zkoušet Madam Colombovou. Velkou změnou pro nás bylo menší rozložení textu mezi herce. Tři hlavní postavy mají v této hře textu opravdu mnoho a to byl hlavní důvod proč byl termín premiéry stanoven až na listopad. Madam Colombovou jsme tedy dokončili a máme z této hry dobrý pocit.

Madam Colombová aneb kam zmizel ten diamant

zasahuje je bláznivá krimi komedie točící se okolo ukradeného diamantu.

Na nejmenovaném skotském zámku byl lordu Ham-milk-tonovi ukraden diamant Růžový ptakopysk.

Všichni podezřelí mohli mít ke spáchání tohoto ohavného zločinu svůj důvod. Ukradl diamant snad sám mírně retardovaný lord? Nebo snad jeho přehlížená manželka? A co zahradník?

Situaci komplikuje navíc to, že jeden z podezřelých diamant skutečně ukradl, dva si myslí, že ho ukradli a ostatní nemají prakticky žádné alibi.

Dokáže někdo záhadu vyřešit?

Limonádový Joe

Po dlouhých týdnech debat jsme na konci února 2017 začali v improvizovaných podmínkách školní šatny zkoušet hru Limonádový Joe. K premiéře Limonádového Joa jsme se dostali až na konci roku 2017. Celkem jsme Joa reprízovali dvacetkrát a derniéra proběhla 17. 8. 2019 v Bezdězu. Rok a půl s Joem byl opravdu skvělý.

Začátek

Za začátek našeho spolku lze považovat moment, kdy jsme v roce 2016 začali nacvičovat dětskou operu Šípková Růženka. Na začátku to byla jen recese určená k jednomu předvedení na Vraňanském posvícení, ale když bylo po všem, najednou jsme zjistili, že se nám nechce končit a že bychom si rádi zkusili opravdové divadlo. 4. 12. 2016 jsme oficiálně založili Spolek Mošna, který si dal do vínku ochotničení a organizaci kulturních a společenských akcí.